Autor: Administrator , 8. 9. 2014.

Od ove nastavne godine, praćenje i ocjenjivanje  znanja i vještina učenika, evidentirati će se u CARNet-ovoj aplikaciji eDnevnik.

Učitelji će pomoću svojih korisničkih imena i zaporki pristupiti aplikaciji te unositi bilješke, ocjene, zapisnike,... a učenici će moći svojim korisničkim imenom i zaporkom pristupiti aplikaciji i pregledati unešene ocjene, izostanke i sl.

Roditelji će također moći pristupiri pregledu aplikacije na dolje opisani način:

e-Dnevnik za roditelje je web aplikacija kojoj mogu pristupiti roditelji učenika škola koje koriste e-Dnevnik sustav u tekućoj školskoj godini.

Putem ove aplikacije roditelju je omogućen uvid u osobne podatke, ocjene, izostanke, bilješke, planirani raspored pisanih zadaća i ostale podatke o djetetu koje su predmetni nastavnici i razrednik unijeli u e-Dnevnik.

Aplikacija e-Dnevnik za roditelje dostupna je na adresi https://ocjene.skole.hr.

U sustav se moguće prijaviti isključivo putem NIAS-a. Nacionalni identifikacijski i autentifikacijski sustav (NIAS) predstavlja središnji sustav identifikacije i autentikacije korisnika na elektroničke usluge javnog sektora. NIAS je zadužen za upravljanje elektroničkim identitetima (e-ID) u svrhu uspostavljanja jedinstvenog sustava autentikacije u okruženju elektroničkog komuniciranja krajnjih korisnika s e-uslugama javnog sektora. Više informacija o projektu i korištenju osobnog elektroničkog identiteta potražite ovdje.

Uvid u podatke djeteta moguć je pod uvjetom da je razrednik u e-Dnevniku ispravno evidentirao dodatne podatke o roditeljima.

Upute za korištenje sustava nalaze se ovdje.

SVIMA, SRETAN I USPJEŠAN POČETAK NOVE NASTAVNE GODINE TE UGODAN RAD U APLIKACIJI eDNEVNIK!