Kako smo obilježili božićne i novogodišnje blagdane u našoj školi

Autor: Suzana Krpan, 28. 1. 2016.

BOŽIĆNA PRIREDBA

U našoj je školi održana  23.12.2015.  božićna priredba.Priredbu je otvorio školski zbor Zvončići prigodnom  pjesmom , zatim je slijedio nastup učenika 1.B koji su izveli dramski igrokaz Muke po sobu Rudolfu. Nakon igrokaza prvašići su sve prisutne oduševili pjesmom. Učenici  1.A razreda krasnoslovili su pjesmu Radovanje nadolazećem Božiću . Pjesme Zimska čarolija i Božić je krasnoslovili su učenici 3.A. Zatim su uslijedio krasnoslov pjesme Dobrodošlica Božiću  učenice Ive Čolakovac . Nakon Ivinog krasnoslova uslijedilo je nešto potpuno drugačije – nastup Malih zumbašica koje su sve prisutne oduševili  zanimljivim plesnim pokretima.  Nakon latino ritma učenica Iva Bilić krasnoslovila je pjesmu Čarolija Božića. Zbor izvodi pjesmu U ponoć zvonce malo.  Učenici  5. razreda izveli su dramski prikaz Dobri duh Božića u kojem su ukazali  na pravi smisao Božića - Božić se mora dogoditi u našim srcima. Dramski prikaz su završili prigodnom pjesmom.  Katarina Čolakovc  krasnoslovi  pjesmu Kuda bih vodio Isusa. Josip Sarić krasnoslovio je autorsku pjesmu Zima zimi  , Ana Vrhovac krasnoslovi  pjesmu Nađeni Bog , Lea Brkić čita prigodni božićni tekst koji  govori o stvarnim životnim vrijednostima. Program je završen pjesmom Sretan Božić svima koji je izveo školski zbor.

Fotografije Božićne priredbe pogledajte u fotogaleriji.

Marina Boić Andrin

Večer božićne poezije

Dana 21.12. 2015. u našoj školi održana je Večer božićne poezije s ciljem  poticanja učenika na čitanje poezije božićne tematike, stvaranje vlastitih pjesama i razvijanje osobnog poetskog izričaja. Večer božićne poezije organizirala je učiteljica Danica Galić.

Aktivnosti su se posebno odazvali učenici od 1. do 4. razreda koji su krasnoslovili pjesme.  Učenici od 5. do 8. razreda izražajno su čitali svoje pjesničke uratke te pjesme poznatih hrvatskih književnika. Prigodno ukrašen interijer ( hol škole) stvorio je svečani blagdanski ugođaj. Učenici i nastavnici ,koji su sudjelovali, sjedili su na slami i uz svjetlost svijeća čitali su i krasnoslovili poeziju.

Fotografije večeri božićne poezije pogledajte u fotogaleriji.

Učiteljica Marina Boić Andrin